O nemocnici

EURÓPSKY ŠTANDARD PRE SLOVENSKÉHO PACIENTA

Nová bratislavská nemocnica je unikátna nielen z pohľadu inovatívneho konceptu interdisciplinárnej starostlivosti o pacienta, liečivého prostredia s dostatkom denného svetla v interiéroch, nových medicínskych procesov, ale aj v medicínskom vybavení.

V Nemocnici Bory pracujú erudovaní odborníci nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. O prácu v Nemocnici Bory prejavili záujem aj rodení českí lekári, nielen slovenskí lekári pracujúci v zahraničí. Súčasťou tímu novej bratislavskej nemocnice sú tiež mnohí docenti i profesori, ktorí garantujú poskytovanie nielen špičkovej medicíny, ale aj vzdelávanie nových talentov.

Našou víziou je byť prvou voľbou pre pacientov s komplexnými potrebami naprieč Slovenskom. Nastavujeme nový štandard zdravotnej starostlivosti v regióne strednej a východnej Európy. Inšpirujeme aj ďalších k zlepšeniu zdravotníctva na Slovensku i za jeho hranicami.

Najmodernejšia nemocnica na Slovensku

Nemocnica Bory je najmodernejšou nemocnicou na Slovensku, ktorá poskytuje plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť plne hradenú z verejného zdravotného poistenia

 • 14 špičkových operačných sál
 • urgentný príjem novej generácie
 • osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov
 • centrálna robotická prípravovňa liekov
 • zdravotná starostlivosť organizovaná v multidisciplinármych programoch
 • inovatívne procesy
 • moderné rádiodiagnostické vybavenie
 • jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie

PACIENT NA PRVOM MIESTE

V Nemocnici Bory je pacient na prvom mieste. Našou misiou je liečiť veľké množstvo najkomplexnejších diagnóz vďaka prvotriednemu personálu a s použitím moderných technológii. To všetko v liečivom a modernom prostredí.

Najmodernejšie medicínske vybavenie ako dva lineárne urýchľovače, dve magnetické rezonancie, päť CT prístrojov, 28 ultrazvukov, 80 liekových chladničiek, 300 monitorov vitálnych funkcií, 400 infúznych púmp a dávkovačov.

PREDSTAVENIE NEMOCNICE BORY

Základné fakty o Nemocnici Bory

 • prvá koncová nemocnica siete Penta Hospitals Slovensko;
 • plánovaná a akútna zdravotná starostlivosť na najvyššej európskej úrovni;
 • pripravená prevziať zodpovednosť aj za pacientov s ochoreniami vyžadujúcimi najnáročnejšiu liečbu;
 • jednolôžkový štandard a moderné technické vybavenie;
 • zdravotná starostlivosť pre všetkých pacientov, hradená z verejného zdravotného poistenia;
 • atraktívna práca aj pre najlepších lekárov a sestry z domova aj zo zahraničia;
 • ambícia vytvoriť akademické zázemie najmä pre postgraduálne štúdium;
 • najväčšia súkromná investícia do slovenského zdravotníctva – 240 mil. EUR
porodnica bory novinky a neonatologicka starostlivost

Medicínske parametre

 • plánovaný počet hospitalizácii – 35.000/rok a plánovaný počet ambulantných vyšetrení – 350.000/rok;
 • celkovo 400 lôžok, všetky izby pre hospitalizovaných pacientov v jednolôžkovom štandarde;
 • inovatívne medicínske a prevádzkové procesy podporované informačným systémom novej generácie;
 • 14 moderných operačných sál s 1 robotickou operačnou sálou;
 • 24 izieb multiodborovej intenzívnej starostlivosti pre dospelých;
 • urgentný príjem novej generácie;
 • pôrodnica novej generácie s ôsmimi modernými pôrodnými izbami a rodinne orientovanou jednotkou intenzívnej starostlivosti pre novorodencov;
 • nadštandardné rádiodiagnostické vybavenie: 3 CT, MR, PET/CT, SPECT-CT
 • automatizovaný systém potrubnej pošty;
 • automatická centrálna prípravovňa liekov.

Budova a technické parametre Nemocnice Bory

 • lokalita Bory s výbornou dopravnou napojenosťou;
 • 5 podlaží s celkovou plochou 53-tisíc m2;
 • 8 výťahov a oddelené logistické toky;
 • architektúra vytvárajúca liečivé prostredie;
 • moderný informačný systém podporujúci mobilné aplikácie pre personál a pacientov;

PARTNERI PROJEKTU

logo Dutch Health Architects

Generálny projektant

Tím nemocnice novej generácie Bratislava

peter lednicky ceo nemocnice bory
Peter Lednický
Nemocnica Bory je dôležitá nielen pre sieť nemocníc Penta Hospitals Slovensko, pre ktorú tvorí koncové pracovisko, ale zároveň dopĺňa a skvalitňuje starostlivosť o pacientov v Bratislave a v okolí. Naším záujmom je neustále posúvať zdravotnú starostlivosť na Slovensku ďalej z pohľadu kvality, bezpečnosti alebo dostupnosti. Nemocnica Bory všetky tieto atribúty spĺňa v najvyššej kvalite a čo je najdôležitejšie, je dostupná pre všetkých bez rozdielu. Poskytnutá zdravotná starostlivosť v novej bratislavskej nemocnici je hradená z verejného zdravotného poistenia.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Zdravotná starostlivosť v Nemocnici Bory je pre pacientov všetkých poisťovní hradená z verejného zdravotného poistenia. V prípade, že máte záujem o služby hotelového štandardu, ako je ubytovanie príbuzného na pacientskej izbe počas vašej hospitalizácie, alebo ste samoplatca, takýto typ služieb je spoplatnený.

Aktuálny cenník s poplatkami je dostupný na našom webe.

Nemocnica Bory je určená pre pacientov z celého Slovenska nielen pre obyvateľov Bratislavy. Taktiež je dôležitá nielen pre pacientov siete nemocníc Penta Hospitals, pre ktorú tvorí koncové pracovisko. Rovnako aj pre všetkých pacientov zo spádovej oblasti a regiónu. Pacienti si môžu vybrať Nemocnicu Bory pre akútnu i plánovanú zdravotnú starostlivosť.

Aktuálne je dostupná možnosť emailovej konzultácie pre už existujúcich pacientov našich ambulamcií.

Ambulancie všeobecných lekárov sú lokalizované v poliklinike ProCare Bory Mall, takže obyvatelia lokality Bory Home si môžu svojho všeobecného lekára vybrať tam. Nemocnica Bory ako taká primárne rieši pacientov, ktorých aktuálny zdravotný stav vyžaduje lôžkovú alebo urgentnú starostlivosť. Ale poskytuje aj starostlivosť v jednodňovej chirurgii a v špecializovaných ambulanciách.

Nie. Nemocnica Bory poskytuje plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť hradenú zo všeobecného zdravotného poistenia pre všetkých pacientov. Pacientom na ošetrenie stačí ich preukaz poistenca a výmenný lístok od špecialistu.

Nemocnica Bory je nemocnicou pre všetkých. Klienti polikliník ProCare môžu prísť na akútne alebo plánované ošetrenie do Nemocnice Bory v rámci všeobecného zdravotného poistenia. Ak vás zaujímajú aktuálne benefity ako manažment klienta, ktoré polikliniky ProCare poskytujú, nájdete ich na webe: https://www.procare.sk/ponuka/.

Nová Pôrodnica Bory disponuje ôsmimi pôrodnými izbami, ktoré sú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály, pre bezpečné zvládnutie prirodzeného pôrodu. V Nemocnici Bory robíme všetko preto, aby budúca mamička mala komfort a dostatok súkromia v pôrodnej izbe a umožnil sa jej prirodzený pôrod v čo najpríjemnejšom prostredí. Viac sa dozviete na našej stránke.

Nemocnica Bory má celkovú kapacitu 400 lôžok, z nich sa asi 200 nachádza priamo na lôžkových oddeleniach. Pacienti sú umiestnení systémom tzv. plávajúcich lôžok na aktuálne voľné lôžka v jednoposteľových izbách, s prihliadnutím na ich diagnózu. Pacienti neležia na klasických oddeleniach, preto vedľa seba môže mať izbu chirurgický aj interný pacient. Zabezpečí sa tým efektívna prevádzka, kde namiesto preplnených a poloprázdnych oddelení v rovnaký čas, dokážeme naraz prijať a postarať sa o väčší počet pacientov, bez toho aby sme preťažovali zdravotnícky personál nemocnice. Pre každého pacienta chceme zabezpečiť, aby sa na operáciu dostal včas s ohľadom na zdravotný stav.

Nemocnica Bory má dostatok kvalifikované personálu na jednotlivých prístrojoch.

Ubytovňa je k dispozícii zamestnancom Nemocnice Bory. Prioritne nováčikom, či už ošetrovateľskému personálu alebo lekárom na obdobie adaptácie. Viac sa dozviete na pohovore s našou HR.

Do Nemocnice Bory sa pacient môže dopraviť verejnou hromadnou dopravou. Priamo pri Nemocnici Bory zastavuje linka č. 30 a č. 216. Zastávka autobusových liniek č. 21, 25, 36, 92, 123 je pri nákupnom centre BORY MALL. Pre pacientov, ktorí prídu do Nemocnice Bory svojím automobilom, je k dispozícii parkovisko pred budovou nemocnice.

Áno, výkony v rámci plastickej chirurgie sú napr. v rámci Mammacentra.

Kapacity MR pracoviska momentálne slúžia len pre interné účely nemocnice, ako napríklad pre hospitalizovaných pacientov alebo pacientov smerovaných z ambulancií a urgentného príjmu našej nemocnice. Z tohto dôvodu je pozastavená rezervácia termínov na magnetickú rezonanciu.

Nemocnica Bory je nemocnicou pre všetkých. Klienti polikliník ProCare môžu prísť na akútne alebo plánované ošetrenie do Nemocnice Bory v rámci všeobecného zdravotného poistenia. Ak vás zaujímajú aktuálne benefity ako manažment klienta, ktoré polikliniky ProCare poskytujú, nájdete ich na webe: https://www.procare.sk/ponuka.

Áno, prítomnosť blízkej osoby počas hospitalizácie je spoplatnená. Na deň je to 60 eur so stravou a 50 eur bez stravy.

Mamičky, pre ktoré je dôležitým kritériom pre výber pôrodnice prítomnosť otecka pri pôrode, máme dobrú správu. Vieme, že podpora a prítomnosť partnera veľmi pozitívne pôsobí na psychiku budúcej mamičky. Preto pri pôrodnom plánovaní máte možnosť si zvoliť prítomnosť jednej blízkej osoby pri pôrode. Ak to dovolí zdravotný stav rodičky, váš partner alebo manžel môže byť pri vás v Pôrodnici Bory po celý čas pôrodu.

Kontaktujte nás
Prosím vyplňte vaše meno.
Prosím vyplňte vaše priezvisko.
Prosím vyplňte váš titul.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte telefónne číslo vo formáte napr.: +421900 000 000
Prosím zvoľte oblasť záujmu.
Sem preneste svoje CV a/alebo motivačný list.
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Napíšte správu.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
*Povinné polia

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kontaktujte nás
Prosím vyplňte vaše meno.
Prosím vyplňte vaše priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím zvoľte oblasť záujmu.
Napíšte správu.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
*Povinné polia

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.